Betlémské světlo

Více než třicetiletou tradici Betlémského světla nepřeruší ani současná složitá situace. I letos symbol míru a přátelství v podobě plamínku z Betléma opět rozvezou skautky a skauti po republice. Celá akce však bude probíhat za zpřísněných hygienických pravidel.

Pro tento ročník vybrali pořadatelé heslo „Mír překonává hranice,“ které se zatím daří naplňovat. Plamínek již z Betléma doputoval letecky do Rakouska, odkud ho tamní skauti šíří dál. V neděli 13. prosince si plamínek převzali na hraničním přechodu Drasenhofen – Mikulov brněnští skauti.

Po České republice pak Betlémské světlo rozvezou skautští kurýři vlaky, a to v sobotu 19. prosince. Organizátoři zatím předpokládají, že se rozvoz bude moci uskutečnit v běžné podobě za snahy omezit velikost kurýrních skupin na minimum. Všichni dobrovolníci budou mít potřebné ochranné pomůcky.

Všechny potřebné aktuality, včetně seznamu míst, kde skauti z vysočiny rozdávají plamínek, je možné najít na webových stránkách www.betlemskesvetlo.cz.